«Наступні 5-6 місяців можуть бути критичними»: ЗСУ не вистачає снарядів та людей, — The Economist

Читать на русском

«Наступні 5-6 місяців можуть бути критичними»: ЗСУ не вистачає снарядів та людей, — The Economist

«Наступні 5-6 місяців можуть бути критичними»: ЗСУ не вистачає снарядів та людей, — The Economist

У виданні попередили, що протягом найближчих кількох місяців ЗС РФ можуть посилити наступ. Водночас Україна має проблеми зі зброєю, мобілізацією та оборонними спорудами.

Українські Сили оборони відчувають нестачу боєприпасів та живої сили на передовій. У той же час ЗС РФ не знижують тиску і можуть навіть посилити наступ. Про це йдеться у статті The Economist.

У ЗМІ попередили, що є "тривожна ймовірність" нового наступу ЗС РФ у найближчі кілька місяців. Ворог може пробити оборону та просунутися вглиб.

Російські окупанти посилено тиснуть одразу на кількох напрямках після захоплення Авдіївки. Їм удалося просунутися на 7–10 кілометрів на захід від міста. Рухаючись уперед, загарбники намагаються не дати Україні зміцнити оборонні рубежі, але більший поштовх прогнозують влітку.

"Наступні п’ять-шість місяців можуть бути критичними", – зазначив аналітик Rochan Consulting та автор сайту Ukraine Conflict Monitor Конрад Музика.

На його думку, пріоритетами для України є "жива сила, зміцнення та боєприпаси". Проте у виданні поінформували, що Сили оборони страждають від "гострого снарядного голоду".

"Активним використанням безпілотників українці змогли частково компенсувати нормовані снаряди. Але безпілотники не можуть зосередити вогонь так, як артилерія", – йдеться у матеріалі.

Повідомляється, що ЗС РФ випускають по всьому фронту щонайменше п’ять снарядів на кожного захисника. Зараз у Росії виробляються приблизно три мільйони артснарядів на рік, а також одержують додаткову зброю від КНДР та Ірану. Водночас, Європа має виробити за 2024 рік лише 1,4 мільйона снарядів, а наступного року — два мільйони.

"Найкращою перспективою для полегшення становища України є ініціатива, над якою чеський уряд тихо працює з початку війни. Чехи нишпорили світом у пошуках боєприпасів і зараз придбали близько 800 000 снарядів", – підкреслили журналісти.

Очікується, що снаряди, які вже почали надходити до України у невеликих кількостях, дозволять оборонцям "перепочити" протягом кількох місяців.

"Дефіцитом є й інші види боєприпасів. Україні небезпечно не вистачає засобів протиповітряної оборони", – зазначили у ЗМІ.

Україна терміново потребує додаткових коштів, щоб завдавати ударів по Криму та логістичним центрам у тилу ворога. У виданні припустили, що "значна частина" крилатих ракет Storm Shadow та Scalp вже була використана.

"Україні також не вистачає танків та інших бойових машин, хоча є певна надія, що Америка зможе надіслати їй сотні законсервованих бойових машин Bradley, не вимагаючи додаткових грошей від Конгресу", – йдеться у статті.

Проблема, за яку пропонується взяти на себе провину самій Україні, — це мобілізація. Середній вік українських військових на передовій становить 43 роки. Їхній моральний стан оцінюється як "загалом високий", але захисники виснажені і потребують ротації.

Також Україні поставили у провину затримки у будівництві оборонних укріплень. Про посилення рубежів оголосили тільки в листопаді, і поки що інтегрована система захисту лише "повільно формується". Вона включає протитанкові рови, перешкоди "зуби дракона", мінні поля, вогневі точки та земляні укріплення для захисту піхоти.

Wiki