САП: суд засудив екснардепа до 15 років ув’язнення у «газовій справі»

САП: суд засудив екснардепа до 15 років ув’язнення у «газовій справі»

САП не називає імен засуджених, але обставини вказують, зокрема, на колишнього народного депутата Олександра Онищенка

Вищий антикорупційний суд виніс вирок у справі про завдання збитків компанії «Укргазвидобування», повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура 5 квітня.

«15 та 12 років позбавлення волі з конфіскацією – колегія суддів ВАКС оголосила вирок народному депутату України VII скликання та його фінансовому директору», – йдеться в повідомленні.

Фігурантів звинувачували в заволодінні державними коштами на суму понад 740 мільйонів гривень під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з публічною компанією «Укргазвидобування».

САП не називає імен засуджених, але обставини вказують, зокрема, на колишнього народного депутата Олександра Онищенка.

Невідомо, де наразі перебуває Онищенко. У листопаді 2022 року він в інтерв’ю північномакедонським ЗМІ заявив, що перебуває в Дубаї і що проти нього нібито не порушили справу ні в США, ні в Україні.

У липні 2018 року НАБУ повідомляло про завершення досудового розслідування щодо Онищенка. За версією слідства, Олександр Онищенко причетний до розкрадання понад 1,6 мільярда гривень з 2013 по 2016 рік. Збитки підприємству «Укргазвидобування» оцінюються в понад 740 мільйонів гривень. У розшуку в Україні Онищенко перебуває з 2016 року.

У листопаді 2019 року німецькі правоохоронці затримали колишнього народного депутата поблизу міста Ольденбург за запитом Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Проте Німеччина відмовила Україні в екстрадиції Онищенка.

Форум

Wiki