75-річчя НАТО переросло в обговорення ППО для України

75-річчя НАТО переросло в обговорення ППО для України

75-річчя НАТО переросло в обговорення ППО для України

У штаб-квартирі НАТО у Брюсселі під час заходів з нагоди 75-річчя Альянсу виступив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він закликав партнерів України надати українським захисникам системи ППО і, здається, був почутий.

"Я не хотів би псувати вечірку з нагоди дня народження, але моє послання сьогодні таке: Patriot", – сказав Кулеба. Він пояснив, що надання систем ППО Patriot Україні залежить лише від союзників НАТО, "які мають їх багато".

Очільник МЗС України детально пояснив партнерам, чому Україні зараз потрібні саме Patriot: РФ під час атак на нашу країну дедалі частіше використовує балістику, яку здатні перехопити лише ці американські системи.

Вочевидь, Кулеба зумів переконати співрозмовників. 75-річчя Альянсу і засідання Ради Україна-НАТО переросли в пошуки ППО для України. Вже після заходів очільник НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що країни-члени Альянсу "розуміють нагальність" надання Україні систем ППО. І деякі з них погодилися оглянути свої запаси зброї, щоб зрозуміти, чи можуть вони надати нам більше протиракетних систем.

"Кілька союзників уже пообіцяли подивитися, що вони можуть доставити. Я не можу сказати більш конкретно до того, як вони зроблять свої висновки, але є кілька країн, які можуть зробити оголошення про таку допомогу впродовж найближчих днів", – уточнив генсек НАТО.

Окремо Столтенберг привітав виділення близько 600 мільйонів євро від Німеччини для підтримки артилерійської ініціативи за лідерства Чехії, надання 10 тисяч дронів від Великої Британії, а також "ще більше ракет та броньованих машин" з Франції та новий пакет військової допомоги для України від Фінляндії.

Кулеба теж не назвав усі країни, які вирішують, де знайти та як передати Україні системи ППО. Проте він окремо виділив кілька зустрічей у Брюсселі. Серед них – зустріч з очільником МЗС Швеції Тобіасом Більстром.

"Ми обговорили можливості Швеції посилити здатність України захищати своє небо від російського повітряного терору", – зазначив Кулеба.

Також Дмитро Кулеба спілкувався з держсекретарем Сполучених Штатів Ентоні Блінкеном. Сторони обговорили "негайні заходи у відповідь на ракетний терор Росії". Очільник МЗС України закликав американських партнерів знайти способи якомога швидше надати нам додаткові системи протиповітряної оборони Patriot.

"Я вдячний секретарю за те, що він негайно вжив заходів, щоб відповісти взаємністю на цей заклик", – уточнив міністр.

Німеччина також ініціювала пошук систем протиповітряної оборони Patriot, які можна буде передати Україні, повідомив міністр Кулеба. За його словами, ФРН вживає "негайних заходів для аналізу всіх наявних у світі систем, включно з батареями Patriot та іншими системами ППО, та шукає можливі комбінації для поставки цих батарей в Україну".

Зі свого боку міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок зазначила, що учасники Ради "чітко почули" голову українського МЗС.

З цього приводу міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що слова про єдність і солідарність з Україною без значних постачань зброї та гарантій безпеки перетворюються на цинізм.

"Українці творили дива і неодноразово ставили "експертів" у незручне становище. Ми мали б бути вдячні за такого союзника, але замість того, щоб допомогти їм перемогти, ми просимо їх воювати зі зв’язаною за спиною рукою", – сказав Ландсбергіс.

Wiki