Українцям оголосили про екстрені відключення світла у п’яти областях

Read in English

Українцям оголосили про екстрені відключення світла у п’яти областях

Українцям оголосили про екстрені відключення світла у п’яти областях

В Україні запровадили тимчасові екстрені відключення електрики. Обмеження запроваджено у п’яти областях – Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Полтавській та Сумській на період з 18:45 до 22:00. Світло вимикають без попереднього графіка, в аварійному режимі.

Також продовжують діяти планові обмеження енергопостачання для всіх споживачів у Харківській області та для промисловості у Кривому Розі. Про це повідомили в "Укренерго".

"Обсяг обмежень буде меншим, аніж 4 квітня. Обленерго в регіонах розподілятиме наявний обсяг електроенергії рівномірно між чергами споживачів. Отже, перерви в енергопостачанні будуть менш тривалими", – заявили енергетики.

Відключення світла запровадили у п’яти областях qkxiqdxiqdeikuant

Причина відключень залишилася незмінною – відсутність достатнього обсягу генеруючих потужностей в енергосистемі. Унаслідок струму не вистачає для покриття споживання в окремих регіонах країни.

"Це наслідок останніх масованих російських атак на українські електростанції... Просимо споживати електроенергію дбайливо", – заявили енергетики.

Зокрема, цієї ночі Росія знову атакувала об’єкти енергетичної інфраструктури на Одещині, пошкоджено частину обладнання. Знеструмлення споживачів при цьому не було, повідомили в "Укренерго". Уранці 5 квітня було знеструмлено 408 населених пунктів. Через бойові дії енергопостачання переривалося в Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях. Через технічні ушкодження – у Дніпропетровській, Сумській областях.

Також, як повідомили у Міненерго, повітряна лінія 330 кВ "Запорізька ТЕС – Феросплавна", яка є резервним джерелом живлення для тимчасово окупованої Запорізької АЕС, залишається знеструмленою. Станція живиться однією лінією 750 кВ. Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15,5 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  • Сумська та Полтавська області: відключено по дві черги

На Сумщині аварійно відключено від енергосистеми споживачі 1-ї та 2-ї черг, повідомляє "Сумиобленерго". Однак черга і причину знеструмлення можна дізнатися тільки в той час, коли в споживача немає світла.

"Перевірити свою чергу відключень (ввівши власну адресу) можна на сайті в розділі "Відключення" в момент відключення. Вашу чергу та причину знеструмлення покаже тільки в той час, коли у вас немає світла. Не довіряйте іншим неперевіреним графікам і джерелам", – заявили в компанії.

Ситуація на Полтавщині – аналогічна. "5 квітня з 18:41 в області застосовано графік аварійних відключень з 1 по 2 чергу. Обсяг розвантаження за системою розподілу "Полтаваобленерго" – 27,756 МВт", – йдеться у заяві обленерго.

  • Дніпропетровська область: введено екстрені відключення

Увечері 5 квітня на Дніпропетровщині запровадили екстрені відключення світла. Планові графіки не діють, передбачити час та тривалість обмежень для конкретного споживача неможливо.

"Через складну ситуацію в енергосистемі, викликану обстрілами російських оккупантів, у Дніпропетровській області введено екстрені відключення за розпорядженням НЕК "Укренерго". Працюємо в режимі 24/7, щоб повернути світло до будинків українців", – заявили в обленерго.

Уранці без світла в області залишалося 968 споживачів. Через бойові дії також вимикалися 10 175 клієнтів, але всі вони заживлені. "Унаслідок ворожих обстрілів у районі м. Нікополь на Дніпропетровщині було пошкоджено кілька повітряних ліній. Частину з них вдалося повернути в роботу. При цьому втратила потужність місцева сонячна електростанція", – повідомляли в Міненерго.

  • Кіровоградська область: відключення в екстреному порядку

В області застосовуються аварійні відключення електроенергії, це означає, що передбачити їхній час неможливо. Про це попередили у "Кіровоградобленерго".

"З 18:45 по всій території Кіровоградської області, за розпорядженням НЕК "Укренерго", запроваджено графіки аварійних відключень електропостачання. Це необхідний крок, щоб уникнути перевантаження мереж і збалансувати енергосистему. Цей графік запроваджується в екстреному порядку, тому попередньо оприлюднити його неможливо", – заявили енергетики.

  • Харків та область: діють обмеження

На Харківщині з 05:40 діяли графіки погодинних відключень. Але вже з 07:00 у Харкові та області диспетчерський центр "Укренерго" змушений застосувати аварійні відключення. Знеструмлено 550 тисяч абонентів, з них у м. Харків – близько 330 тисяч.

"Причина – технологічна аварія у мережах обленерго. Продовжуються аварійно-відновлювальні роботи. Усього вранці в регіоні знеструмлено близько 550 тисяч споживачів, частково зупинено роботу електротранспорту", – повідомили в "Укренерго".

Так, рух метрополітену Харкова 5 квітня припинено, повідомила пресслужба КП "Харківський метрополітен". Через атаку "Шахедів" частина населених пунктів області також залишилася без електропостачання.

При цьому графік погодинних відключень діє у Харкові з 1 по 7 квітня 2024 року, повідомила пресслужба "Харківобленерго". "Енергогенеруючі підприємства значно пошкоджені. Зараз є дефіцит електроенергії як у Харкові, так і в області. Працюємо над тим, щоб забезпечити світлом і побутових споживачів, і підприємства, і транспортну інфраструктуру, а також скоротити час планових відключень", – заявив глава Харківської ОДА Олег Синєгубов.

Водночас у Харківській області продовжуються роботи з підвищення надійності електропостачання. Зокрема, ведеться заміна пошкоджених внаслідок бойових дій високовольтних опор повітряної лінії 110 кВ у Чугуївському районі. "Проведення цих робіт є вкрай важливим для підвищення надійності електропостачання, тому продовжуємо працювати над створенням резервних схем живлення для наших споживачів", – заявив начальник Харківського ВРЕМ Олександр Ганус.

На Харківщині замінюють електроопори

  • Одеса та Одеський район: графіки не застосовуються, але ситуація складна

Енергетики продовжують цілодобові ремонтні роботи в Одесі. На сьогодні вдається уникнути обмежень споживання світла.

"Працездатне обладнання "Укренерго" не може на 100% забезпечити потреби Одеси та Одеського району. Тому в разі збільшення споживання, можливо, знову будуть застосовані обмеження. Просимо споживати електроенергію розумно", – зазначили у ДТЕК.

  • Чернігівська область: графіків немає, а відключення є

У Чернігівській області 5 квітня внаслідок обстрілу з боку російського кордону було пошкоджено повітряну лінію, одномоментно знеструмлено 704 споживачі в 5 населених пунктах. Загалом через бойові дії в регіоні відключено 1285 абонентів у 22 населених пунктах.

  • Донецька область: бойові дії призводять до відключень

Через бойові дії знеструмлювалося 3614 абонентів в одному із населених пунктів. Ремонтні бригади отримали 2330 абонентів у трьох населених пунктах. Залишаються без світла 82 населені пункти (46,2 тисячі точок обліку).

  • Запорізька область: відключають світло через атаки Росії

Через ворожі обстріли 5 квітня знеструмлено 76 абонентів у 4 населених пунктах. Загалом через бойові дії залишаються без напруги 3,8 тисячі точок обліку в 54 населених пунктах.

Відключення світла в Запоріжжі

  • Сумська область: є проблеми з лініями електропередачі

Унаслідок ворожих обстрілів відключено три повітряні лінії, без світла 5 квітня залишилися 443 абоненти в 7 населених пунктах. Через технологічне порушення відключено ще 288 абонентів.

Також через технологічне порушення короткостроково вимикалася повітряна лінія на місцевій ТЕЦ. Загалом в області знеструмлено 9358 споживачів у 91 населеному пункті.

  • Херсонська область: тисячі абонентів поки що без світла

У Херсоні без світла залишаються 2890 абонентів. Унаслідок нових обстрілів в області знеструмлено 541 абонент у трьох населених пунктах. Загалом в області відключено 26,5 тисячі абонентів.

За даними "Херсонобленерго", над відновленням електропостачання в Херсонській області працюють 28 бригад енергетиків. Це 152 робітники та 46 одиниць техніки.

Ремонтні роботи, зокрема, ведуться на повітряних лініях напругою 35 кВ, 10 кВ та 0,4 кВ. Ці лінії постачають електроенергію в такі населені пункти: Тополине, Мала Шестерня, Біла Криниця, Новополтавка, Краснолюбецьке, Трудолюбівка, Херсон, Чорнобаївка, Зеленівка.

Wiki