РФ через брак персоналу набирає некваліфікованих лікарів з Африки

РФ через брак персоналу набирає некваліфікованих лікарів з Африки

РФ через брак персоналу набирає некваліфікованих лікарів з Африки

Через війну та мобілізацію Росія почала набирати некваліфікованих лікарів з Африки. Це відбувається через брак персоналу в медичній сфері.

Загалом медична система країни-агресора продовжує деградувати.

Про це повідомляє розвідка міністерства оборони Великої Британії.

Зокрема, голова Держдуми Росії заявив 3 квітня про нестачу 30 тисяч лікарів, при цьому в районних лікарнях дефіцит становить близько 50%. Це значно більше, ніж 26,5 тисячі в листопаді 2023 року.

За даними британської розвідки, поточний брак пояснюється тим, що деякі медичні працівники працюють у приватному секторі, а інші покинули країну. Після мобілізації у вересні 2022 року лікарів прямо попередили, що їм тепер не можна залишати країну. Близько 2% російських лікарів та медичних працівників вирішили залишити Росію, щоб уникнути призову.

За оцінками січня 2024 року, за попередні 15 місяців кількість лікарів зменшилася на 7500 через тривалі робочі години та низьку заробітну плату. За даними Центру аналізу європейської політики, Росія набирає співробітників із африканських країн з обмеженою перевіркою кваліфікації, щоб вирішити цю проблему.

"Основні ресурси та фінансові зобов’язання щодо підтримки війни Росії в Україні негативно впливають на низку цивільних секторів, які обслуговують російське населення. Кількість медичних працівників у Росії продовжуватиме скорочуватися протягом 2024 року. Залучення медичного персоналу ззовні з обмеженою перевіркою кваліфікації створює потенціал для деградації клінічної практики", – зазначили в міноборони Британії.

Wiki