Ексрадник Орбана надав аудіозапис, який може свідчити про його причетність до корупції, — ЗМІ

Читать на русском

Ексрадник Орбана надав аудіозапис, який може свідчити про його причетність до корупції, — ЗМІ

Ексрадник Орбана надав аудіозапис, який може свідчити про його причетність до корупції , — ЗМІ

Корупційний скандал спричинив безпрецедентну політичну кризу в уряді Орбана, який перебуває при владі в Угорщині з 2010 року.

Колишній інсайдер уряду Угорщини, який згодом став його критиком, 26 березня оприлюднив аудіозапис, який, як він сам каже, доводить, що чиновники змовилися з метою приховати корупцію. Це – остання подія у скандалі, який похитнув домінування прем’єр-міністра Віктора Орбана у політиці країни. Про це пише видання AP News.

Найбільші протести в країні спалахнули на початку лютого, коли стало відомо, що президент помилував чоловіка, який був ув’язнений через приховування сексуального насильства над дітьми з боку директора державного дитячого будинку.

Близькі соратники Орбана, включно з президентом та міністром юстиції Джудіт Варгою, були змушені піти у відставку на тлі громадського обурення.

Останні звинувачення походять від колишнього чоловіка Варги, Петера Мадьяра, колишнього політичного інсайдера, який каже, що став інформатором, щоб викрити масштаби скандалу.

Зокрема, у вівторок він оприлюднив запис у "Фейсбуці" та YouTube, на якому голос Варги описує, як інші чиновники видаляли докази з протоколів суду, щоб приховати свою роль у корупційних бізнес-операціях.

"Вони сказали прокурорам, що це необхідно видалити", – розповідає Варга на записі, який, за словами Мадьяра, він зробив під час розмови у квартирі колишнього подружжя. Також сьогодні він передав запис до столичної прокуратури в Будапешті з метою його використання як доказ.

У замітці у "Фейсбуці" у вівторок Варга звинуватила Мадьяра в домашньому насильстві під час їхнього шлюбу та стверджувала, що її заяви були зроблені під тиском.

Свого часу високопоставлений, проте маловідомий представник політичного оточення Орбана Мадьяр став відомим після того, як у лютому він дав інтерв’ю популярному YouTube-каналу Partizan, в якому звинуватив уряд Орбана у поширеній корупції та використанні наклепницьких кампаній для дискредитації опонентів.

15 березня він звернувся до десятків тисяч людей у Будапешті, оголосивши про плани створити нову політичну партію, щоб кинути виклик правлячій партії, яка контролювала владу протягом 14 років як альтернативу роздробленій опозиції в Угорщині.

Скандал став причиною безпрецедентної політичної кризи в уряді Орбана, який перебуває при владі в Угорщині з 2010 року. Прихильники Мадьяра сподіваються, що його позиція колишнього інсайдера дозволить допомогти порушити політичну систему Угорщини, яку багато хто називає автократією, що глибоко вкорінилася.

Мадяр виступив проти офіційної корупції в Угорщині, звинувативши Орбана у підтримці кумівської системи олігархів, які збагачуються за рахунок несправедливо отриманих державних контрактів.

Після перебування майже чотири години в офісі прокуратури у вівторок, Мадьяр сказав журналістам, що нібито фальсифікація доказів стала "найбільшим юридичним та політичним скандалом за останні 30 років".

Він закликав влаштувати акцію протесту у вівторок увечері біля Генеральної прокуратури у Будапешті, щоб "вимагати незалежного, об’єктивного та політичного розслідування цієї справи, покарання справжніх винних та заслуховування всіх необхідних свідків". На його думку, демонстранти мають потім пройти до парламенту Угорщини, щоб закликати до відставки уряду.

Wiki