Спливли строки давності: Суд закрив справу проти завгоспа Януковича

Спливли строки давності: Суд закрив справу проти завгоспа Януковича
янукович

Вищий антикорупційний суд закрив провадження стосовно Олександра Файніцького і Тетяни Файніцької, яких підозрювали у причетності до справи колишнього президента Віктора Януковича та ще трьох осіб про заволодіння угіддями мисливськими угіддями "Сухолуччя" у Київській області.

Таке рішення ВАКС ухвалив 21 березня, задовольнивши клопотання захисника Файніцьких, повідомляє "Слово і діло".

"Задовольнити клопотання захисника. Звільнити обвинувачених (Олександра Файніцького і Тетяну Файніцьку, – ред.) від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України у зв’язку із закінченням строків давності за вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України", – йдеться у рішенні суду.

Відтак, суд закрив кримінальне провадження в частині обвинувачення Олександра і Тетяни Файніцьких у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України, у зв’язку зі звільненням від кримінальної відповідальності.

Олександр Файніцький був керівником ТОВ "Київуніверсалсервіс", створеного для обслуговування резиденції "Межигір’я" за часів Віктора Януковича. На цю фірму також була зареєстрована колекція ретро-автомобілів експрезидента-втікача. У 2012 році Янукович нагородив Файніцького званням заслуженого працівника транспорту України.

Що відомо про справу "Сухолуччя" Януковича

Як повідомлялося, САП передала до суду справу щодо заволодіння мисливськими угіддями "Сухолуччя" колишнім президентом Віктором Януковичем та його спільниками у вересні 2023 року.

За даними слідства, у 2007 році експрезидент (на момент вчинення злочину – прем’єр-міністр) для заволодіння державним майном, а саме земельною ділянкою лісового фонду на території Сухолуцької сільської ради, ініціював ухвалення низки рішень, що призвели до вибуття із держвласності вищевказаної землі.

Для реалізації злочинної схеми спільники Януковича організували виділення по 1 га землі Київською ОДА на підставних осіб, згодом цільове призначення вказаних ділянок змінили, а самі ділянки безкоштовно передали фірмі, підконтрольній Януковичу.

Згодом, у 2009-2011 роках на цій ділянці було збудовано готельно-ресторанний комплекс, який використовувався експрезидентом для особистих потреб.

Дії Януковича кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, його спільників – за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Розслідування цих фактів розпочато у 2014 році. До листопада 2019 року справу розслідував департамент спецрозслідувань Генеральної прокуратури України. Згодом справу передали до САП та Національного антикорупційного бюро.

Автор: Михайло Орлюк

Wiki