Країна Євросоюзу залишила українських біженців без виплат

Читать на русском

Країна Євросоюзу залишила українських біженців без виплат

Країна Євросоюзу залишила українських біженців без виплат

Українські біженці в Румунії з початку 2024 року не отримали жодних грошових виплат від цієї держави. Єдине, що виплатили українцям, – це прострочені виплати з кінця 2023 року, які їм видали уже в лютому-2024.

При цьому час виділення фінансової допомоги досі залишається невизначеним, тобто невідомо, коли поновлять виплати біженцям. Про це повідомляє Euractiv.

Щодо витрат за січень і лютий 2024 року були зроблені кроки для виділення необхідних коштів після запитів від місцевих органів державної влади. Проте точний термін надходження коштів досі лишається невизначеним.

Минулого року допомога була затримана через дефіцит бюджету, що спричинило протести українських біженців перед Міністерством фінансів у листопаді 2023 року. До квітня 2023 року надавалася допомога в межах програми "50/20", але потім уряд зменшив її обсяг.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на лютий 2024 року в Румунії перебувало понад 78 тисяч українських біженців, що робить країну восьмою у списку за кількістю українських біженців у ЄС.

Відсутність фінансової допомоги від румунської влади створює невизначеність для українських біженців, що потребують підтримки. Нинішні затримки та зменшення допомоги минулого року лише посилюють напругу, зазначають місцеві ЗМІ.

Wiki