У Bloomberg розповіли, яку реакцію у США викликала заява Макрона щодо можливості відправлення військ в Україну

Читать на русском

У Bloomberg розповіли, яку реакцію у США викликала заява Макрона щодо можливості відправлення військ в Україну

У Bloomberg розповіли, яку реакцію у США викликала заява Макрона щодо можливості відправлення військ в Україну

Деяких американських чиновників розізлили заяви президента Франції Еммануеля Макрона щодо можливого відправлення західних військ в Україну. Вони вважають, що такий крок може спричинити ризик розпалити зіткнення з Російською Федерацією.

Про це заявило агентство Bloomberg із посиланням на високопосадовця, знайомого з дискусіями між союзниками. Ідея французького президента викликала резонанс і в США, і в Європі.

За словами джерела журналістів, знайомого з деталями останнього саміту лідерів Євросоюзу в Брюсселі (Бельгія), "немає жодних сумнівів у тому, що деякі прем’єр-міністри ЄС розраховують на лідерство Макрона, і багато хто вітає його жорстку позицію щодо Росії".

Автори статті нагадали, що канцлер Німеччини Олаф Шольц не підтримав рішучість президента Французької Республіки.

"Оскільки Велика Британія більше не входить до Європейського Союзу, а уряд Німеччини розколотий, Макрон перетворився на де-факто номінального главу континенту в зовнішній політиці", – вважають у Bloomberg.

Там зазначили, що політик "зумів розвіяти двозначність, яка зберігалася щодо місця пролягання "червоних ліній" союзників".

Проте окремі співрозмовники Bloomberg вважають, що коментарі Макрона "не були дуже розумними з погляду оперативної безпеки", особливо враховуючи те, що деякі країни без публічного розголосу вже мають деякий персонал в Україні.

Критики французького президента також вважають, що він більше говорить, ніж робить.

Наприклад, Париж досі не зробив фінансового внеску до чеської ініціативи щодо закупівлі снарядів для ЗСУ за межами ЄС, хоча підтримав цю ідею. Німеччина, навпаки, витратила 300 мільйонів євро (близько 325 мільйонів доларів) на закупівлю 180 тисяч боєприпасів.

"Макрон упустив можливість рішуче захопити європейське лідерство на початку російського вторгнення в Україну. Зараз він робить кроки до виправлення цієї помилки", – висловив думку Рим Момтаз, дослідник Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Парижі.

Wiki