Зухвалий шахрай Назар Бабенко змінює вивіски на фінансових пірамідах

Читать на русском

Зухвалий шахрай Назар Бабенко змінює вивіски на фінансових пірамідах

Зухвалий шахрай Назар Бабенко змінює вивіски на фінансових пірамідах

Непомічена правосуддям зграя кібершахраїв не зменшує обертів.

Аналітики б’ють на сполох: із початку повномасштабного вторгнення країни-агресорки рівень шахрайства в Україні зростає небувалими темпами. Минулий рік став рекордним – за «профільною» статтею 190 Кримінального Кодексу було відкрито аж 82 609 проваджень. Як пише Іван Чіп в огляді для проектів CRiME і [гучні справи], далеко не всі жертви пройдисвітів звертаються із заявами до поліції, тому реальні масштаби шахрайства можуть бути в рази більшими. Водночас у 2022 році збитки від шахрайства в інтернеті та з використанням методів соціальної інженерії зросли на 96% порівняно з попереднім роком і досягли 1 млрд₴ Минулого, 2023 року, він міг сягнути 2-3 млрд₴

Минулого літа у статті-розслідуванні «Криптопіраміди» в тіні «Офісу президента» ми детально розібрали організацію під умовною назвою Danvel Group, що складається з двох скамерських контор – Danvel Ltd та Eternity Business. Для надання легальності «проєктам» їх зареєстрували як товариства з обмеженою відповідальністю у британській юрисдикції. Компанії керували однойменними сайтами, які нібито є «унікальним інвестиційним продуктом», що містить «формулу фінансового успіху». Але, по суті, це були фінансові «піраміди», де відсоток прибутковості залежав від розміру вкладу «інвестора» та кількості наведених ним нових простаків.

Михайло Романенко uqidrkiqxeiqrdant

Михайло Романенко

За допомогою продуманої інформаційної кампанії пройдисвіти зуміли переконати навіть автора цих рядків, що на чолі шахрайської схеми стоїть непомітний підприємець із Чернівців Михайло Романенко. Однак відомості, що нещодавно з’явилися, дають підстави стверджувати, що Романенко – підставна особа. Основний бенефіціар злочинного «підприємства» — молодий чоловік із Дніпра на ім’я Назар Бабенко, а також його давній товариш Ігор Котов.

Назар Бабенко та Ігор Котов

Назар Бабенко та Ігор Котов

У 2022 та 20223 роках Danvel Ltd та Eternity Business активно просувалися не лише в україно- та російськомовних сегментах інтернету, а й у англомовному. Причому інформаційна кампанія будувалася на акцентуації непристойно розкішного способу життя фігурантів (Романенка, Бабенко та Котова) із товстим натяком для аудиторії на можливість заробити великі гроші без особливих зусиль. Наприклад, в іміджевих публікаціях стверджувалося, що Михайло Романенко сколотив на криптовалютах статки розміром $1,5 млрд (що, природно, ніяк не підтверджувалося) і зібрав вражаючу колекцію суперкарів вартістю $10 млн (що теж явна нісенітниця).

Як можна судити, цю інформаційну кампанію фінансував Назар Бабенко. Образ мільярдера зиц-голови Романенка переконував потенційних жертв, що їхні «інвестиції» застраховані капіталом підставного засновника компанії. Насправді їхні вклади миттєво конвертувалися в USDT і виводилися на підконтрольний Бабанко криптогаманець.

На момент публікації нашого торішнього розслідування профільні моніторингові ресурси вже вважали проекти Danvel та Eternity Business «підозрілими» та «потенційно небезпечними». Після розголосу аферисти розпочали якесь переформатування свого «бізнесу».

У вересні минулого року було зареєстровано доменне ім’я eternity.inc, куди зараз іде переадресація із сайту eternity.business, де спочатку будувалася однойменна «піраміда».

eternity.inc

Туди ж йде редирект із дюжини інших сайтів, присвячених легкому заробітку в інтернеті.

На головній сторінці eternity.inc заявлено, що це певна спільнота з безкоштовним членством. "Ставши членом нашої глобальної спільноти, ви отримаєте доступ до нерухомості, фінансових рішень, фінансових інструментів, академії фінансової грамотності — і багато іншого", — йдеться там.

eternity.inc

Невдачливому відвідувачу обіцяють золоті гори, але туманно, без конкретики. У що саме буде вкладено їхні гроші? Яким чином? Як це працює?

Єдине, що хоч якось схоже на конкретику, це «надійні інвестиції у нерухомість».

eternity.inc

Більше деталей автор знайшов серед новин компанії, де Михайло Романенко схиляв пацієнтів до інвестування в елітну нерухомість в Дубаї, стверджуючи, що є партнером другого за розміром забудовника в ОАЕ компанії Nakheel.

eternity.inc

Поспішайте віддати $10 тис., щоб стати частиною одного з найбільш вражаючих проєктів – надто схоже на розлучення. Так чи інакше, ні український підданий Mykhailo Romanenko, ні будь-яка пов’язана з ним юрособа як інвестори Nakheel PJSC, підконтрольна королівській родині ОАЕ, у публічному полі не згадуються.

Звідси можна дійти невтішного висновку, що «інвестиція в елітну нерухомість» опиниться у кишені українського громадянина Nazar Babenko.

Ідемо далі.

Якщо відвідувач сайту eternity.inc таки піддасться обіцянкам шахрая та зареєструється, то негайно потрапить до «особистого кабінету», де його наполегливо схилятимуть до поповнення «депозитного гаманця». Тобто до розлучення з грошима.

eternity.inc

Автор цих рядків прикинувся «лохом», зареєструвався і вдав, що має намір викинути в нескінченність (адже саме так перекладається з англійської слово «eternity») сотню доларів – щоб подивитися, куди і як ідуть гроші вкладників.

До речі, можливість розпочати фінансові операції без верифікації особистості (вона на eternity.inc є, але майданчик її від мене не зажадав) – одна з вірних ознак того, що вкладені кошти вам ніхто повертати не збирається.

eternity.inc

При спробі скористатися «відкритим банкінгом» я зіткнувся з помилкою сервера (причому неодноразово). І зробив висновок, що на цьому майданчику він просто не працює.

eternity.inc

А ось банківський переказ SEPA (швидкі перекази в євро) виявився цілком працездатним – платіжні реквізити були моментально згенеровані.

eternity.inc

Як бачимо, якщо «інвестор» наважиться розлучитися зі своїми грошима у такий спосіб, то вони підуть на рахунок компанії Mandato Financial Services GmbH, відкритого в литовському банку Mano Bankas (його ми вирахували за SWIFT-кодом KUSRLT24). Але це зовсім не означає, що ви платите саме Mandato.

Зареєстрована у Швейцарії Mandato Financial Services – фінансова компанія, що спеціалізується на наданні послуг фінансових шлюзів, банкінгу, електронних гаманців тощо. Тобто у випадку з eternity.inc компанія Mandato відкрила рахунок у литовському банку на користь бенефіціарів майданчика та проводить їм платежі. І змусити швейцарських фінансистів, які перманентно обклалися юристами, розкрити кінцевого одержувача – завдання нетривіальне.

Ну, а у разі «криптовалютного платежу» гроші підуть на анонімний гаманець, власника якого відшукати буде вкрай складно, якщо ви не знаєте, що його звуть Назар Бабенко і проживає він у турецькому місті Анталія.

До речі, ми перевірили рух коштів на BTC- та ETH -гаманцях, на момент публікації використовуваних майданчиком eternity.inc. Жодного ворушіння немає, нуль. Це може означати одне із двох. Або «клієнтура» Назара Бабенка така дрімуча, що не користується криптовалютами. Або eternity.inc змінює гаманці після кожного перекладу довірливих вкладників, щоб скомпрометована адреса не «світилася» у прив’язці до «контори».

Ідемо далі.

У «правовому повідомленні» на сайті eternity.inc зазначено, що він належить компанії Eternity Prime Limited; її гендиректор — громадянин Австрії Роман Лейтхаузер.

Роман Лейтхаузер

Роман Лейтхаузер

Згідно з реєстраційними даними, Eternity Prime Limited була заснована у Гонконгу (КНР) у формі товариства з обмеженою відповідальністю 26 жовтня 2023 року. Засновником компанії її гендиректор Роман Лейтхаузер називає «українського мільярдера та рушійну силу» Mykhailo Romanenko.

Роман Лейтхаузер – геній мережевого маркетингу, відчайдушний учасник фінансових пірамід та за сумісництвом – один із ватажків німецького відгалуження злочинної організації Назара Бабенка.

Ще у вересні минулого року ми звернули увагу, що Eternity почав зосереджуватися на «підгортанні» німецькомовної аудиторії. Судячи з youtube-каналу eternity.inc, саме німці та австрійці обрані основною метою пройдисвітів.

Як результат – 19.12.2023 фінансовий регулятор Австрії виступив із застереженням інвесторам від угод з Eternity Prime Limited. "Цей провайдер не має права здійснювати банківські операції в Австрії, які вимагають ліцензії", — сказано в заяві регулятора.

За кілька тижнів після попередження австрійців, 3 січня цього року Назар Бабенко та Ко отримали «червону картку» від Міжнародної організації комісій з цінних паперів. Вона попереджає про можливі шахрайські та маніпулятивні дії з боку Eternity Prime Limited.

Незабаром на «рухи тіла» Назара Бабенка відреагували на «батьківщині» компанії Eternity Prime Limited. 12 січня Комісія з цінних паперів та ф’ючерсів Гонконгу (SFC) попередила громадськість про підозрілі інвестиційні продукти під назвою «форекс-пакети Eternity.inc», які пропонує Eternity Prime Limited.

"Ці продукти не були дозволені SFC для пропозиції населенню Гонконгу і підозрюються в порушенні Постанови про цінні папери та ф’ючерси (SFO)", — сказано в заяві регулятора.

SFC також зазначила, що продукти обіцяють аномально високу річну прибутковість – 36–84%. Там же цілком прозоро натякнули, що «SFC зробить усі необхідні дії у разі порушення закону».

Незабаром Назар Бабенко схилив зіц-голову Романенка виступити з відеозверненням до учасників піраміди «членам спільноти» (зараз видалено, оскільки Романенко вийшов із гри ), намагаючись дезавуювати претензії регуляторів. Мовляв, нікому жодних фінансових продуктів не «напарюємо», а лише даємо безкоштовну можливість членам спільноти вкладати в «продукти наших партнерів» (кажучи це, він, певно, впевнений, що ні паперовий, ні цифровий слід платежів не виведе на його зграю). Обурено розповідав, що, мовляв, ми тут у Eternity поголовно «д’артаньяни», а довкола вороги, шантажисти та шахраї. Окремо Михайло Романенко присоромив юристів, які готові допомогти «інвесторам» вибити з шахраїв свої гроші назад.

Вийшло не дуже переконливо, але кумедно.

До речі, про кумедне. У пункті 6 параграфа 1 «угоди користувача» з Eternity Prime Limited англійською по білому зазначено, що укладати договір з «платформою» не можуть неповнолітні, божевільні, а також громадяни України та США.

Eternity Prime Limited

З дітьми та недієздатними громадянами все зрозуміло. Але чому така дискримінація українців та американців? Доповідаю. Якщо від схеми Eternity постраждають громадяни США, це вважатиметься злочином, скоєним на території Сполучених Штатів. На схематозників відкриють полювання відразу кілька федеральних служб, які банківські рахунки будуть наглухо заблоковані.

Щодо України, то тут, мабуть, керуються правилом «не гадь, де живеш». Михайло Романенко, як і частина його спільників, мешкає в Україні. Наскільки можна судити, основний офіс Eternity.inc знаходиться саме тут, хоча його цільова аудиторія – громадяни Євросоюзу. Нещодавно від імені Eternity на сервісі Robota.ua була розміщена вакансія «керівник служби підтримки клієнтів» (читай – завідувач кол-центру). Обов’язкова вимога – знання німецької та англійської мов.

Отже…

….далі буде....

grom-ua.org

Wiki