Сирський: найбільш жорсткі бої тривають біля Первомайського, Водяного та Часового Яру

Сирський: найбільш жорсткі бої тривають біля Первомайського, Водяного та Часового Яру

Олександр Сирський заявив, що Часів Яр залишається під контролем ЗСУ, а всі спроби противника прорватися до населеного пункту зазнали невдач

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що найбільш жорсткі бої на сьогодні тривають біля Первомайського і Водяного, а також східніше Часового Яру, де військ РФ намагається прорвати українську оборону.

«Особливо складна обстановка склалася на Бахмутському напрямку в районах східніше Часового Яру та Кліщіївки; на Авдіївському – в районах Бердичів, Орлівки, Водяного, Первомайського; на Новопавлівському – в районі Новомихайлівки. Часів Яр залишається під нашим контролем, всі спроби противника прорватися до населеного пункту зазнали невдачі», – написав він у телеграмі.

За його даними, також на Лиманському, Оріхівському та Херсонському напрямках обстановка залишається напруженою: на Лиманському напрямку противник веде локальні наступальні дії в районах Білогорівки, Веселого, на Оріхівському – в районах Роботине та Вербового з метою відновлення втраченого положення, на Херсонському – намагається витіснити українські війська з плацдарму на лівому березі Дніпра в районі Кринок. Сирський каже, що на цих напрямках війська РФ успіху не мають.

Водночас, як каже головнокомандувач ЗСУ, на Куп’янському та Лиманському напрямках українські війська певний тактичний успіх.

За словами Олександра Сирського, противник, використовуючи перевагу у повітрі, ракетах та артилерійських боєприпасах намагається вийти на адміністративний кордон Донецької області. Війська РФ продовжують вести наступальні дії вдень і вночі, застосовуючи штурмові групи за підтримки бронетехніки, на окремих напрямках намагаються вести штурмові дії пішки – від взводу до роти, інколи батальйону.

За даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби на фронті відбулося 80 бойових зіткнень, українські війська відбили російські атаки на шести напрямках.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) 4 квітня припустили, що російські війська, можливо, збільшують загальний темп своїх наступальних операцій в Україні. В ISW зауважують, що інтенсифікація російських механізованих наступальних операцій відбувається, як правило, одночасно з посиленням ударів по українських енергетичних об’єктах.

Раніше аналітики ISW припускали, що російське командування може зосередити свою прогнозовану наступальну операцію наприкінці весни-влітку 2024 року на заході Донецької області, сподіваючись використати стійке, але незначне просування російських сил у цьому секторі.

Форум

Wiki