BILD: Реальна військова допомога Німеччини Україні набагато менша, ніж стверджує влада ФРН

BILD: Реальна військова допомога Німеччини Україні набагато менша, ніж стверджує влада ФРН

Уряд Німеччини заявляє, що надав Україні військову допомогу на 28 млрд євро. Депутат Бундестагу від опозиційного блоку ХДС/ХСС Інго Гедехенс направив владі запит із вимогою пояснити ці цифри, пише BILD.

З’ясувалося, що 3,4 млрд євро із цієї суми можуть бути повернуті із коштів ЄС. Частина із 6 млрд євро, обіцяних на військову допомогу Києву, піде іншим країнам і на переозброєння Бундесверу. Парламентарій оцінює цю різницю ще у 2,6 млрд євро. З урахуванням цих та інших недоїмок виявляється, що реальна обіцяна військова допомога для ЗСУ становить лише 21,7 млрд. Це на 23% менше, ніж запевняє влада.

Гедехенс наполягає, що ці цифри перебільшені. Сюди входять суми, які обіцяє Україна на майбутнє аж до 2028 року. Незрозуміло, що станеться з цими грошима на той час. Депутат вважає, що в реальності Києву поки що передано лише 10,2 млрд євро від Берліна.

«Канцлер створює враження, що Німеччина вже надала Україні військову підтримку на 28 млрд євро. Насправді ми ще не виділили навіть половину цієї суми. Канцлер насамперед стурбований підвищенням власного авторитету. І, на жаль, надто мало — Україною», – заявив BILD Гедехенс.

Експерт BILD з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке називає ситуацію «креативом при бухгалтерському обліку» та «начаклованими мільярдами».

Wiki